AKTIVITY PRO RODINY

AKTIVITY PRO RODINY

Španělé naprosto zbožňují děti a Costa del Sol je jedno dětské hřiště snů. Ve skutečnosti jsou zde nejen dětská hřiště na každém kroku, vodní a zábavní parky, ale i zoologické zahrady, sportovní hřiště a bazény, prostě je tady vše pro vaše skvělé ratolesti, které budou nadšené!!!


Rodina na plaziIDEÁLNE MIESTO PRE RODINY S DEŤMI

Španieli sú rodinne založení, milujú děti a Costa del Sol je jedno detské ihrisko snov. V skutočnosti sú tu nielen detské ihriská na každom kroku, vodné a zábavné parky, ale aj ZOO, športovné ihriská a bazény, proste je tu všetko pre vaše skvelé ratolesti, ktoré budú nadšené!!!

Rodina v aquaparkuAQUAPARKY

Aqualand Torremolinos, je najvatší vodný park na pobreží a ponúka fantastický výber tobogánov a vynikajúce zázemie /reštaurácie, bary, miesta na opaľovanie). Fanúšikovia adrenalínu musia vyzkúšať Kamikazee, jednu z nejvyšších šmýkačiek v Europe.

Aquamijas – i keď je o niečo menší než Aqualand, vodný park Mijas (nedávno premenovaný  na Aquamijas) sľubuje zábavu pre celú rodinu. Vďaka širokému výberu tobogánov pre deti všetkých vekových skupín, budú mať vaše deti nezabudnuteľný zážitok.


KrokodýlMIESTNE PARKY A DIVÁ ZVER

Máme veľké šťastie, že tu na pobreží Costa del Sol je niekoľko úžasných miestnych parkov, zoologických zahrad a akvárií. Tu sú naše obľúbené a tie, o ktorých vieme, že sa vašim deťom budú páčiť:

BIOPARK ZOO

Nachádza sa v meste Fuengirola, tato malá, ale veľmi dobre navrhnutá a rozložená ZOO, umožňuje prežiť skvelé dopoludnie alebo popoludnie. Uvidíte tygre, gorily strieborné, krokodýly, hady a mnoho ďalšieho.

SELWO MARINA 

Je hneď vedľa parku Paloma v centre Arroyo de la Miel (Benalmádena). Nájdete tu jediné delfinárium v Andalusii a jednu z najobľúbenejších atrakcií na pobreží. Vaše deti si užijú predstavenie delfínov a tuleňov, návštěvu ľadovo studeného prostredia tučniakov a mnoho ďalšieho…

ZOO DE CASTELLAR

Je jedno z nejlepšie strážených tajomstiev pobrežia! Nie je to typická zoologická zahrada … zvláštnosťou ale  je, že možete komunikovať s mnohými zvíeratami. Stretnete tygre, Emu pštrosy, králíky, hady, opice, orly, supy, vietnamské prasata, krokodýly a dokonce i hyenu menom Eddie .  Nachádza se kúsok od mesta Castellar de la Frontera, asi 10 minút do vnútrozemia od Sotogrande. Je to cca. 1,5 hodiny jazdy autom z Benalmádeny, ale stojí to za to. Uvidíte nádherné  mláďa leva (menom Simba), ako sedí v chladnom tieni, zatiaľ čo odvážní návštevníci sa pokúšajú dostať dosť blízko, aby ho pohladili a urobili si vytúženú fotku. Všetky zvieratá boli zachránené pred cirkusmi, nedovoleným obchodovaním, colnými orgánmi alebo políciou.Teraz tu majú viac než 500 zvierat a 120 roznych druhov, čo umožňuje veľmi zaujímavú a vzdelávaciu návštěvu.

SELWO ADVENTURA Wildlife Park v Estepone 

Toto je najvačší divoký park na pobreží Costa del Sol a skvelá príležitosť vidieť niektoré z najvačších zvierat v Afrike a Ázii, ako sa túlajú vo voľnej prírode. Budete musieť prejsť celým parkom niekoľko hodín, ale stojí to za to!

 

AKVÁRIUM Sealife 

Návšteva akvária Sealife v prístave Benalmádena umožňuje zaujímavé a poučné dopoludnie (nebo popoludnie) s deťmi. Čakajú na vás žraloci, medúzy, obrovsté korytnačky, morské paprsky, obrovské tichomorské chobotnice a mnoho ďalších fascinujúcich podmorských tvorov.

MOTÝLÍ PARK 

Sa pyšní zbierkou viac než 1 500 exotických motýľov od viac než 150 roznych druhov a preto stojí za návštěvu. Tento komplex o rozlohe 2000 m2, ktorý sa nachádza neďaleko Benalmádena Pueblo, ponúka motýle voľne lietajúce vo svojom vlastním tropickom ráji s rastlinami, kvetinami a vodopádmi. Nezabudnite na svoj fotoaparát, pretože pre vás a vaše deti to bude skvelý zážitok.

ZÁBAVNÉ PARKY

Motokáry

AVENTURA AMAZONIA

Užite si vzrušujúce dobrodružstvo v korunách stromov. Aventura Amazonia má na stromoch 83 stanovišť a 20 zip-lines(lánových sklzov), rozdelených do 6 dobrodružných okruhov. Dostanete tiež šancu vyraziť na najdlhší zip-line v korunách stromov v Andalusii (dĺžka 240 m).

TIVOLI WORLD

Najdlhší zábavný park na pobreží, Tivoli World, je nevyhnutnou návštevou, pokiaľ máte deti. Vďaka velkému množství atrakcií, každodennej živej hudbe, tanečných predstavení a bohatému výberu reštaurácií a barov, budete mať zaručene dobrý čas!

COSTA JUMP

Aj keď to nie je vonkajšie dobrodružstvo, určite sa to považuje za adrenalin! Prvý a jediný trampolínový park na pobreží ponúka obrovskú krytú arénu naplnenú 50 vzájomne prepojenými trampolínami. Užijete si basketbal slam dunk, dodgeball, penové jámy a ďalšie!

ZIP LINE Fuengirola

Priamo pod slavným hradom Sohail ve Fuengirole, nájdete dobrodružstvo,ktoré ponúkajú  lanové sklzy cez rieku. Lanový sklz-španielsky tirolina sa skladá z klady, ktorá sa pohybuje po oceľovom lane, ktoré je inštalované vo vzduchu. Pre tých, ktorí sú menej dobrodružní a majú radšej niečo trochu uvoľňujúceho, sú tu šlapadla a kajaky, ktoré si možte prenajať..

JAZDA NA KONI

Pozdĺž pobrežia je mnoho stajní, ale my doporučujeme  Rancho La Paz blízko Fuengiroly, ponúka 1 - 2 hodiny jazdy na koni po dedinách.

BUGGY OFFROAD ADVENTURE

Prevezte sa andalúzskou krajinou v kočiari. Naši priatelia v Rangers Buggy Safari

ponúkajú prehliadku, ktorá trvá 3h a prejdete fantastickou krajinou do vnútrozemia. Scenéria je velkolepá, keď prechádzate okolo olivových a pomarančových hájoch a korkových stromov.

 
 
 

 

ZÁBAVA NA VODĚDelfíni


POZOROVANIE DELFÍNOV A VEĽRÝB :

Chceli by ste vidieť delfínov, alebo veľryby v ich prirodzenom prostredí. Máte niekoľko možností…pokiaľ pobývate blízko Benalmádeny existuje niekoľko charterových lodí, ktoré ponúkajú výlety za pozorovaním delfínov z prístavu Puerto Marina. Pokiaľ  ste si prenajali auto, doporučujeme vám ísť dole do Tarify na pobreží Atlantiku a zarezervovat si niektorý z výletov loďou na pozorovanie delfínov a veľryb.

PARASAILLING

Pokiaľ se nebojíte výšok a chcete zažiť niektorý z nejlepších výhľadov na pobreží, zkuste Parasailing. Nechajte sa odtiahnúť za motorovým člnom na koci 200 m dlhého lana.

POTÁPANIE

V Sunset Beach Clubu je potápačské centrum PADI. Ponúkajú kurzy pre začiatočníkov a pokročilých, začnete lekciami v bazéne a potom sa vydáte na jedno z miest pre potápanie, ktoré sa nachádza hneď vedľa pláže u hotelu.

 

NerjaVÝLETY


GIBRALTAR

Návštěva Gibraltaru a videnie opíc Barbary Macaque Monkeys je zábavným zážitkom pre deti i dospelých. Na vrchole skály žijú jediné voľne žijúce opice v Európe a návštěva poskytuje perfektnú príležitosť vidieť polodivoké primáty zblízka. Musíte byť ale opatrní, pretože možu byť aj nebezpečné. Ak chcete vidieť opice, možte sa vyviesť lanovkou na vrchol skály a podniknúť prehliadku buď so sprievodcom a miestnou turistickou spoločnosťou, alebo len po vlastnej ose si vychutnávať nezabudnuteľné panoramata.

 SKATE PARKY

Pokiaľ sa vaše deti venujú skateboardingu alebo BMX, vačšina veľkých miest má špecializované skateparky, kde sa možu venovať tomuto populárnemu športu. Jeden z najvačších sa nachádza vedľa nákupného centra Miramar vo Fuengirole!

 KULTÚRNE AKTIVITY

Vezmite svoje deti na fascinujúcu cestu po jednom z najobľúbenejších a najpozoruhodnejších historických pamiatok Španielska, jaskyní Nerja. Táta rada obrovských jaskyní tiahnúcich sa téměř 5 km pod zemou je domovom nejvačšieho stalagmitu na svete, 32m vysokého monstra! Niektoré časti jaskyní obsahujú tiež historické jaskynné maľby.

OSLIA SVÄTYŇA

„El Refugio del Burrito“ je oslie útočisko vo Fuente de Piedra, len 45 min. jazdy od pobrežia. Tradičné španielské Cortijo slúži ako domov pre viac než 70 zachránených oslov. Návštevníci sa možu stretnúť s priateľskými obyvateľmi a dozvedieť sa všetko o ich životných príbehoch od kvalifikovaného personálu, ktorý vás prevedie po svatyni.

KRÁĽOVSKÁ CESTA

Caminito del Rey, označovaný ako najdesivejší chodník na svete sa rychle stal jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Andalúsii. Pojdete po účelovo postavenom drevenom chodníku, ktorý sa v oblastiach tyčí 100m nad korytom rieky a uvidíte nádherné výhľady a jazerá, stojí to za to. Lístky sa objednávajú na stránkach cez internet (vstupné cca 10 EUR). Deťom musí byť aspoň 8 rokov, aby mohli túru absolvovať.

RIO CHILLAR

Precházka po „Rio Chillar“ v Nerje sa medzi miestnými obyvateľmi stala letnou klasikou. Táto zábavná trasa vás vezme na vzrušujúce dobrodružstvo, keď prechádzate riekou a vydávate sa hore ku skalným jazierkám, kde si možte zaplavať v krištálovo čistej vode. Pri prechádzke borovicami a souteskami je po ceste veľa tieňa, doporučujeme však pohodlnú obuv a vhodné oblečenie do hor.


Spojte sa s nami :

Pomôžeme vám nájsť nehnuteľnosť vašich snov
bez akýchkoľvek problémov!