Azuro zaručujúce návratnosť investície alebo aj Kvalita za menej peňazí

16. 1. 2024
Azuro zaručujúce návratnosť investície alebo aj Kvalita za menej peňazí

Vkladať peniaze môžete takmer do čohokoľvek. Ale pokiaľ sa na niečom analytici zhodujú, je to skutočnosť, že nehnuteľnosti si držia svoju hodnotu. Ak uvažujete naviac o nákupu bytu či domu ako o investičnej príležitosti, potom ide o investíciu takmer bez rizika a so stálym príjmom. Samozrejme za predpokladu, že si takúto nehnuteľnosť zaobstaráte za účelom pravidelného výnosu z prenájmu. A pobrežie Costa del Sol so zárukou najslnečnejšieho počasia v Európe v tomto ohľade prináša skvelé možnosti.

Andalúzske pobrežie má v Európe svoje jedinečné miesto práve kvôli tomu, že tu slnko svieti viacej ako 300 dní v roku. To je vhodné ako pre rozvoj elektromobility (o tom možno niekedy nabudúce), cestovného ruchu (Španielsko je dlhodobo druhá najviac navštevovaná krajina na svete), tak aj pre investície do zahraničných nehnuteľností. A to práve preto, že miestna klíma celoročne láka ľudí nielen zo strednej a severnej Európy, ktorí túžia užívať si slnečného počasia aj v jesenných a zimných mesiacoch. 

Dlhodobé aj krátkodobé prenájmy sú vďaka rozmachu remote systému práce veľmi dopytované. „Dnes je pomer bytov kupovaných k prenájmu a vlastnému bývaniu pol na pol,” hovorí k téme spoluzakladateľka kancelárie Viva España Monika Vavreková s tým, že kúpu nehnuteľnosti na pobreží Costa del Sol rozhodne odporúča ako investíciu do budúcich rokov, „Profitovať na tom v budúcnosti budú rodina, deti, známi aj priatelia, ktorí sem budú cestovať na dovolenku a návštevy, užívať si mora a tepla. Takáto investícia sa určite zhodnotí. Sama som toto rozhodnutie urobila, čiže rozprávam z vlastnej skúsenosti.”

Vyššie zisky z prenájmu

Slovenskí a českí klienti si vo všeobecnosti nehnuteľnosti (najviac byty alebo apartmány) kupujú v lákavých turistických oblastiach pri mori alebo na horách. Španielska Andalúzia ponúka jedno aj druhé - horské strediská aj nekonečné kilometre morských pláží. Výhodou investovania do miestnych nehnuteľností je kombinácia zaujímavých príjmov z prenájmu a možnosti užívať si teplého počasia aj v zimných mesiacoch. „Správny výber investičnej nehnuteľnosti sa snažíme podložiť číslami, po nákupe klientov prepojíme so spoločnosťou alebo jednotlivcom, ktorý s prenájmom pomôže. Na pokrytie prevádzkových nákladov zvyčajne postačí prenájom na 1 až 2 mesiace počas leta,” vypichuje ekonomickú výhodu atraktivity Costa del Sol druhý zo zakladateľov spoločnosti Viva España Viktor Margita. 

Niekto sa môže obávať, že nepozná miestne predpisy, zákony, poplatky, dane. S tým všetkým ale realitná kancelária rada pomôže od začiatku až do konca. „Realitný biznis tu v Španielsku je veľmi odlišný od toho na Slovensku alebo v Česku. Preto je lepšie si nás najať aby sme vás bezpečne previedli celým obchodným procesom od výberu nehnuteľnosti až po podpis zmluvy u notára. Nebudete sa musieť o nič starať, budete úplne bez stresu. Medzi nami a klientom ale musí existovať úplná dôvera, ktorá je podľa mňa asi najdôležitejším aspektom celého obchodu,” dodáva Monika a Viktor ju dopĺňa: „Investícia do nehnuteľnosti v zahraničí je z dlhodobého hľadiska vhodnou alternativou v rámci budovania aktív. Okrem finančného aspektu otvára táto investícia dvere do krajiny, kde je kvalita života na vyššej úrovni, pričom paradoxne lacnejšia ako u nás doma. Kvalita za menej peňazí, to znie ako slogan z reklamy, tu to ale platí na sto percent.”

Pokiaľ sa zaujímate o nákup zahraničnej nehnuteľnosti a nechcete sa kvôli tomu vydať zo všetkých voľných prostriedkov, ponúka finančné riešenie hypotéka u slovenskej alebo španielskej banky. Pre prípadné financovanie nehnuteľnosti v zahraničí hypotečným úverom je nutné, aby si nehnuteľnosť na území EÚ kupoval občan členskej krajiny EÚ. „Naši klienti financujú nákup nehnuteľností väčšinou z vlastných zdrojov, ale sem tam sa nájde klient, ktorý chce nákup financovať úverom. Ten s ním dokážeme vyriadiť a pomôcť mu s financovaním,” upokojuje všetkých potenciálnych klientov Monika. 

 


Related articles

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.