BENAHAVÍS

BENAHAVÍS

Tradičná andalúzka horská dedinka so všetkými výhodami, ktoré by ste očakávali. Krásne scenérie, golf a gurmánske jedlo sú na dosah ruky. Pre šťastných ľudí, ktorí tomu hovoria domov má Benahavis výhľad na pobrežie medzi Marbellou a Esteponou....

Snáď najžiadanejšia horská dedinka Costa del Sol, Benahavis sa nachádza medzi nádhernými vrcholmi La Serrania de Ronda s úchvatným výhľadom na oceán.

Prečo sa presťahovať do Benahavisu?

Tradičná andalúzka horská dedinka so všetkými výhodami, ktoré by ste očakávali. Krásne scenérie, golf a gurmánske jedlo sú na dosah ruky.

Pre šťastných ľudí, ktorí tomu hovoria domov má Benahavis výhľad na pobrežie medzi Marbellou a Esteponou. Ak je jasno možete dokonca vidieť africké pobrežie. Povodne bola táto dedinka založena arabskými osadníkmi v 11.storočí a ich poloha poskytovala praktické využitie ako rozhľadňa proti častým nájazdom pirátov a invazívnych živlov.

Dnes si mesto zachovalo vačšinu svojho dedinského kúzla a pridalo golfové ihriská, hotely a vynikajúce reštaurácie, ktoré priťahujú davy. Kúzlo starého mesta a prírodné krásy okolia sa tiež ukázali jako inšpirácia pre umeleckú komunitu.

Benahavís je rájom pre milovníkov prírody, ktorí sa možu vydať na túru medzi dvojitými vrcholmi a okolo brehov riek lemovanými gaštanmi a olivovníkmi. Je to drsná a dramatická oblasť, kde sa miesi čistý horský vzduch s iskrou vždy slnečného oceánu pod ním.

Obyvateľstvo

V tejto malej komunite cca 9000 ľudí, z nich štvrtina pochádza z Veľkej Británie, vás srdečne privítame. Expanzia golfu a luxusního ubytovania ho učinila obzvlášť obľúbeným u bohatých, ktorí sa miesia s miestnymi obyvateľmi a umeleckým davom.

Nehnuteľnosti

Benahavís sa v posledných rokoch rozšíril a stal sa jedným z najžiadanejších miest  regionu. Ceny sú tu na vyššej hranici, nehnuteľnosti zahrňujú apartmány jak v štýlovej zástavbe, tak i tradičných dedinských domoch a luxusné vily s výhľadom na more a hory.

Nenájdete príliš mnoho horských dedín s ľahkým prístupom k dvojjazyčným školám v Španielsku, ale Benahavis opať vyhrává s vysokou školou Atalaya, iba pár kilometrov po ceste a ďalšou medzinárodnou školou v neďalekej Estepone.

Verejné zariadenia

Na pobrežiu Costa del Sol  je tvrdá konkurencia, ale milovníci golfu si možu na dosah ruky užít niekteré z najlepších ihrísk v regione. Jedlo je gurmánského štandardu a kombinuje miestne pochúťky s čerstvými rybami a miestne chovaným masom. V meste nájdete tiež nový supermarket.

Zdravotníctvo

Okrem miestneho verejného zdravotného strediska a lekárny vám bude slúžiť nemocnica v neďalekej Marbelle a omnoho vačšie zdravotné stredisko v San Pedru, v ktorom ste za čtvrť hodiny .

Zamestnanosť

Ako malé mesto nie je pravdepodobné, že v samotnom Benahavis bude príliš mnoho možností na prácu, ale blízkosť prosperujúcej Marbelly ponúka zpústu pracovných a obchodných príležitosti.

Doprava

Horská poloha znamená menej častú autobusovú dopravu, ale jedná sa o priateľské mesto a miestni obyvatelia často jazdia na letisko. K dispozícii je tiež vyhradená taxislužba pre danú oblasť, ktorá vás dopraví tam, kam potrebujete.

Životné náklady

Benahavís vám dává šancu na pekné bývanie na dosah ruky za prijateľné ceny.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.