CALAHONDA

CALAHONDA

Calahonda sa vyhla výškovým budovám vďaka projektantom, ktorí sa v 60.rokoch rozhodli omedziť výšku budov a behom toho vytvorili atraktivné nové mesto, ktoré sa stará o blaho svojej komunity. Dnes sú tu bary, reštaurácie a praktické obchody a to všetko v dochádzkovej vzdialenosti od pláže, ktorá vedie skoro až do susednej Marbelly, pokiaľ máte náladu na dlhšiu prechádzku....

Nachádza sa  medzi trblietavou  Marbellou a  Fuengirolou.  Calahonda je luxusné prímorské letovisko, ktoré ponúka len to najlepšie.

Prečo sa sťahovať do Calahondy?

Calahonda je domovom  s najdlhšími plážami Costa del Sol, ľahkým prístupom ku golfovým ihriskám a ďalším mestám regionu.

Calahonda sa vyhla výškovým budovám vďaka projektantom, ktorí sa v 60.rokoch rozhodli omedziť výšku budov a behom toho vytvorili atraktivné nové mesto, ktoré sa stará o blaho svojej komunity. Dnes sú tu bary, reštaurácie a praktické obchody a to všetko v dochádzkovej vzdialenosti od pláže, ktorá vedie skoro  až do susednej Marbelly, pokiaľ máte náladu na dlhšiu  prechádzku.

Calahonda je samostatné a bezpečné miesto, kde sa možte usadiť s mladou rodinkou, ale možte tu stráviť aj dochodok.  Blízko nej je krásný prístav Puerto Cabopino, kde možte obdivovať jachty z jednej z mnoho vynikajúcich reštaurácií.

Obyvateľstvo

S populáciou, ktorá kolísá medzi 14 000 a 45 000 obyvateľmi v závislosti na ročnom období sa tu stretnete s celou radou priateľských tvárí z Anglicka, Španielska, škandinávskych zemí apod.

Nehnuteľnosti

Calahonda posobí prevážne luxusne vďaka mnohým domom postavených v klasickom stredomorskom štýle. Nájdete tu tiež bytové domy, ktoré sa líšia veľkosťou a poplatkami, takže si tu podľa svojho rozpočtu  nájdete vhodnú urbanizáciu.

Verejné zariadenia

V Calahonde nájdete všetko, čo potrebujete vrátane bank, obchodov a reštaurácií, ktoré podávajú okrem tradičních španielských aj medzinárodné jedlá, aby vyhovovali kozmopolitnej klientele. Ostať fit tu nebude problém, či už navštívite jedno z mnohých golfových ihrísk, alebo sa pripojíte ku clubu s posilňovňou, bazénom a tenisovými kurtmi.

Doprava

Vďaka pobrežnej ceste A7, ktorá prechádza mestom sa ľahko dostanete do susedných letovísk a na letisko v Malage a to iba za 25 min. jazdy autom. Mestom premává autobusová doprava, ktorá vás spojí s okolitými letoviskami, takže auto nebude ani potrebné.

Zamestnanost

Práca v meste je z veľkej časti omedzena na turistický a servisný priemysel, ale s Marbellou a ekonomickou elektrárnou Costa del Sol na dosah ruky tu može byť celá rada ďalších príležitosti k práci.

Zdravotníctvo

V Calahonde si možte vybrať z dvoch kliník, ktoré nie sú pohotovostné, alebo sa vydať priamo do nemocnice Costa del Sol, ktorá je vzdialená jen pár minút po ceste do Marbelly.

Školstvo

S rastúcim počtom rodín v tejto oblasti má Calahonda veľa možností ako vyhovieť vašim vzdelávacím potrebám so španielskými štátnymi a súkromnými školami aj blízkými medzinárodnými školami v anglickom jazyku.

Životné náklady

Aj napriek tomu, že je Calahonda blízko luxusnej Marbelly, nemusí vám tak rychle vyprázdniť vrecká. Ceny sú tu obecne o niečo lepšie a existuje celá rada supermarketov, ktoré vám pomožu si udržať nízke náklady.


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.