CASARES

CASARES

V Casares nájdete v „pueblo blanco“ všetko, čo by ste očakávali; ulice so starými bielymi budovami lemované kvetinami, námestie v srdci, kde možte sedieť a nasávať tichú atmosféru a ohromujúce prechádzky do prírodnej rezervácie Sierra Crestellina. Je tiež domovom nádherných remeselných obchodov, jedného z najznámejších golfových ihrísk v regióne a nehnuteľnosti s výhľadmi, ktoré sa tiahnu od hor až k pobrežiu Gibraltaru...

Casares je postavené na svahoch pohoria Sierra Crestellina blízko Estepony a Marbelly.

Prečo sa presťahovať do Casares?

Toto klasické mesto „pueblo blanco“, ktoré je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí hľadajú krásu a kultúru a je ľahko dostupné z pobrežia.

Pomenované bolo podľa slavného bývalého španielského guvernéra Julia Caesara, ktorý údajne navštívil neďaleké horúce sírne pramene. Zrúcanina maurského hradu, ktorý leží na vrchole hromady domov ukazuje na jeho status jednej z posledných pevností Maurov. Casares bol tiež jedným z mála miest, ktoré odolali sile napoleonskej armády.

V Casares nájdete v „pueblo blanco“ všetko, čo by ste očakávali; ulice so starými bielymi budovami lemované kvetinami, námestie v srdci, kde možte sedieť a nasávať tichú atmosféru a ohromujúce prechádzky do prírodnej rezervácie Sierra Crestellina. Je tiež domovom nádherných remeselných obchodov, jedného z najznámejších golfových ihrísk v regióne a nehnuteľnosti s výhľadmi, ktoré sa tiahnu od hor až k pobrežiu Gibraltaru.

Obyvateľstvo

Samotná dedinka ostáva prevažne španielská s približne tromi tisícmi obyvateľov. I keď v dedine žijú niektorí krajania, vačšinu je možné nájsť v okolitej krajne, pričomž omnoho viac v moderných mestách blízko  Casares Costa.

Nehnuteľnosti

Pokiaľ budete mať šťastie možte kúpiť jeden z tradičných bielych dedinských domov, z ktorých mnohé sú staré sto rokov. V bezprostrednej blízkosti sú vačšie finky a cortijos, z nich niektoré sú povodné, iné v luxusnom merítku

Verejné zariadenia

Možno kvoli svojmu  neobjavenému statusu nie je Casares maloobchodnou mekkou, ale má niekoľko obchodíkov predávajúcich potraviny, remeselné výrobky a má tiež pouličný trh. Je tu aj niekoľko vynikajúcich řeštaurácii, barov otvorených dlho do noci.

Doprava

Auto je tu pomerne zásadné, pretože do Estepony jazdia denne iba dva autobusy, jeden ráno a jeden večer. Cesta k pobrežiu trvá 15 minút a vedie malebnou krajinou.

Zamestnanosť

V samotnej dedinke je málo zamestnania, vačšina ľudí dochádza na pobrežie za prácou v turistickom ruchu. Vyzkúšajte Marbellu, ktorá je najdynamickejším mestom pre podnikanie v regióne a predstavuje 14% obchodu  regiónu.

Zdravotníctvo

Pre všetky neduhy, ktoré nie je možné liečiť v horúcich prameňoch Julia Caesara, nájdete v dedinke kliniku verejného zdravia a niekoľko lekární. Nemocnice sú neďaleko v Marbelle a Estepone.

Školstvo

Tri španielské štátne školy základného a stredného vzdelávania je možné nájsť v Casares. Britská medzinárodná škola je v Sotogrande, pol hodiny jazdy autom

Životné náklady

Toto nie je najlacnejšia časť Costa del Sol, pretože je tesne  mimo „zlatú míľu“. Je však možné žiť v rámci rozpočtu, pokiaľ budete využívať vačšie supermarkety na pobrežiu.


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.