EL FARO

EL FARO

Idylické a okúzľujúce El Faro je najlepšie známe pre svoj ikonický maják, po ktorom je pomenované. El Faro, umiestnené na vyčnievajúcom polostrove 2 km západne od Fuengiroly, ponúka jedny z nejlepších výhľadov na Stredomorí, ktoré sa nedajú nájsť nikde na pobrežiu. Úlohou majáku je varovať pred blížiacim sa skalnatým pobrežím.

Idylické a okúzľujúce  El Faro je najlepšie známe pre svoj ikonický maják, po ktorom je pomenované. El Faro, umiestnené na vyčnievajúcom polostrove 2 km západne od Fuengiroly, ponúka jedny z nejlepších výhľadov na Stredomorí, ktoré sa nedajú nájsť nikde na pobrežiu. Úlohou majáku je varovať pred blížiacim sa skalnatým pobrežím.

Jeden pohľad dole na pláž a skoro pochopíte, prečo ho stojí za to vidieť. Zlatý piesok, ktorý charakterizuje Costa del Sol je tu rozbitý ostrými skalami, čo vedie k výnimočnému združovaniu skal. Deti všetkých národností sú tu na brehu vyzbrojené sieťami a vedierkami a túžia chytiť vytúženého kraba.

Z každej strany skalnaté časti sú pomerne tesne ohraničené dialnicou, ale dostatočne kľudné, Blízko západného konca pláže je niekoľko reštaurácií a malých barov, všetky cenovo dostupné a vačšinou v španielskej atmosfére. Na druhej strane dialnice sú tiché obytné ulice, dobre udržiavané zahrady a minimálný obchod. Mohlo by vás prebudiť teplo vychádzajúceho slnka, rovnako ako očakávanie, že si na Costa del Sol užijete ďalší uvolnený, rušný, vzrušujúci alebo naplňujúci deň. Nech vás prebudí čokoľvek, jemné temto El Fara vám zlepší deň. Pokiaľ sa váš ideálny prázdninový dom alebo nové miesto na slnku točí okolo sna o lenivých letných dňoch a nociach zahalených v teple stredomorského objatia, može byť El Faro vašim dokonalým cieľom. Budete potrebovať auto, ale celkovo má tento kút Costa del Sol všetko, čo si možete želať. Pláž je v dochádzkovej vzdialenosti rovnako ako niekoľko reštaurácií. Pokiaľ sa cítite fit, do Fuengiroly sa dostanete pešo k blízkym atrakciám ako je impozantný hrad Sohail a veľké nákupné centrum Miramar. Rodiny s deťmi školského veku možu posielať svoje potomky do neďalekých medzinárodných škol, alebo materských škol. Nachádza sa tu i nemocnica a to v blízkej Marbelle alebo Benalmadene. El Faro susedí s obcou Mijas, ktorá má jedno z nejlepších golfových ihrísk v južnom Španielsku.

Jemné dni a šumivé výhľady na more

Ve večerných hodinách sú miestne plážové bary príjemné a ostanú otvorené neskoro, pokiaľ si to počet hostí žiada a reštaurácie sú veľmi príjemmé, ale pre čokoľvek ďalšieho budete musieť zamieriť do susednej Fuengiroly alebo sa vydať na západ do Marbelly.

DENNÍ VYŽITÍ A VEČERNÍ POTĚŠENÍ

Mohlo by vás probudit teplo vycházejícího slunce, stejně jako očekávání, že si na Costa del Sol užijete další uvolněný, rušný, vzrušující nebo naplňující den. Ať vás probudí cokoli, jemné tempo El Faro vám usnadní den.

Pokud se váš ideální prázdninový dům nebo nové místo na slunci točí kolem snu o líných letních dnech a nocích zahalených v teple středomořského objetí, může být El Faro dokonalým cílem. Budete potřebovat auto (nebo se spolehněte na veřejnou dopravu), ale celkově má ​​tento kout Costa del Sol vše, co si můžete přát…

Pláž je v docházkové vzdálenosti; stejně jako několik možností stravování. Pokud se cítíte energičtí, do Fuengiroly se dostanete také pěšky, zejména k blízkým atrakcím, jako je impozantní hrad Sohail a rozlehlé nákupní centrum Miramar. Rodiny s dětmi školního věku mohou posílat své potomky do nedalekých mezinárodních škol nebo mateřských škol. Nachází se zde i nemocnice v blízké Marbelle a sousední oblasti v obci Mijas mají některá z nejlepších golfových hřišť v jižním Španělsku.

JEMNÉ DNY A ŠUMIVÉ VÝHLEDY NA MOŘE

Ve večerních hodinách jsou místní plážové bary příjemné a zůstanou otevřené pozdě, pokud si to počet hostů vyžádá, a restaurace jsou stejně příjemné, ale pro cokoli dalšího budete muset zamířit do Fuengiroly nebo se vydat o něco delší cestou na západ do Marbelly.

V opačném případě musíte použít na nákup své auto a zásobit se nápoji, jídlem a pozvat i přátele, aby vám pomohli vytvořit společenský rozruch v pohodlí vašeho dvorku.


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.