ESTEPONA

ESTEPONA

Nachádza sa medzi horami a morom. Estepona je klasické andalúzke mesto, ktoré si zachováva španielske kúzlo s prístupom k tomu najlepšiemu z ohromujúceho pobrežia. Pekné biele domy, pláže svetovej triedy a sofistikovana atmosféra robia z Estepony destináciu pre ľudí, ktorí si užívajú to najlepšie v živote.

Nachádza sa medzi horami a morom. Estepona je klasické andalúzke mesto, ktoré si zachováva španielske kúzlo s prístupom k tomu najlepšiemu z ohromujúceho pobrežia.

Prečo sa presťahovať do Estepony?

Pekné biele domy, pláže svetovej triedy a sofistikovana atmosféra robia z Estepony destináciu pre ľudí, ktorí si užívajú to najlepšie v živote.

Základné informácie

Estepona je tradičné rybárske mestečko, ktoré sa stalo letoviskom so zreteľne andalúzkym vzhľadom. Prejdete okolo bielych domčekov vyzdobených úžasnými modrými a rúžovými kvetmi smerom k moru  okolo jedného z mnohých chiringuitos (plážových barov), kde se podávajú čerstvé ryby a paella.

Estepona je obklopena horami pohoria Sierra Bermeja a má príjemné mikroklima s približne 325 dny slnečného svitu ročne. Léta budú teplé a suché a zimy budú príjemne mierne, čo znamená, že budete mocť čo najviac využiť dve pláže mesta ocenené modrou vlajkou. Najobľúbenejšia je Playa la Rada v centre mesta s modernou promenádou, kde sa budete prechádzať okolo 2,5 km dlhých paliem a exotických kaktusov. Život sa tu točí okolo tradičného námestia v centre Plaza de las Flores, ktoré je vždy plné ľudí, ktorí sa stretávajú na lavičkáh, alebo vonku v kaviarniach.

S populaciou okolo 70 000 obyvateľov nájdete mesto živé, ale nie ohromne. Toto je miesto, kde hľadať, pokiaľ chcete niečo tradične španielske, ale so všetkými výhodami, ktoré region ponúka.

Nehnuteľnosti

Estepona je súčasťou „zlatého trojuhoľnika“, který zahrňuje tiež krásne Benahavís a glam Marbellu. V peknom starom meste nájdete malé byty, zatiaľ čo modernejšie okolité oblasti sa skladajú z novších bytových komplexov. Bývanie sa tiahne pozdĺž pobrežia s radom komplexov. A pokiaľ chcete vytvoriť svoj vlastný veľkolepý design, sú tu k dispozícií tiež pozemky so stavebným povolením.

Doprava

Príjazd  a odjazd nebude problém, pretože z letísk o oboch smeroch za menej ako hodinu jazdy sa tu dostanete buď rychlou zpoplatnenou cestou AP-7, alebo možete využiť pobrežnú malebnú o trocha dlhšiu trasu po A-7. Pokiaľ ste bez auta, časté spojenie z modernej autobusovej stanice na východnej strane mesta sa spojíte s hlavnými mestami a s letiskom

Nakupovanie

Mesto Estepona je známe veľkými nákupnými komplexami, ale v centre mesta nájdete mnoho menších obchodov. Je tu aj celá rada trhov, kde možte nakúpiť čerstvé ovocie, zeleninu a ryby. Nachádza sa tu  aj populárny prístav  Mecadill del Puerto.

Vzdelávanie

Výber školy, ktorá je vhodná pre vaše deti nebude problém. Spolu so španielskými štátnymi zariadeniami tu existuje rada medzinárodných škol, ktoré vyučujú v angličtine a španielčine. Vyzkúšajte mezinárodnú školu v Estepone a Colegio Bilingüe Atalaya, obe asi 20 minút západne od mesta Estepona.

Zdravotníctvo

Určite se budete cítit lepšie, ak sa budete pohybovať na slnku, ale Estepona má vynikajúcu starostlivosť o zdravie v štátnej jednotke A&E, Ambulatorio  v meste a hlavnej nemocmici v blízkej Marbelle. Okrem toho tu existuje výber súkromných odborných lekárov a doplňkových lekárskych služieb.

Zamestnanosť

Nie je prekvapením, že vačšinu príležitostí najdete v odvetví služieb a cestovného ruchu, ďalej  v IT a na pobreží existuje aj mnoho veľkých zamestnavateľov

Životné náklady

Ceny nájemného a domov sú na západnom konci Costa del Sol obecne vyššie, takže možte počítať s tým, že za jedlo alebo týždenný nákup zaplatíte o niečo viac, než by ste platili vo vačších letoviskách na západe.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.