FUENGIROLA

FUENGIROLA

Názov Fuengirola je v Európe známy vďaka kilometrom krásne upravených pláží, búrlivému nočnému životu a nákupom. Pozrite sa však trochu bližšie a uvidíte, že to nie je len ďalšia dovolenková destinácia....

Západne od letiska Malaga sa nachádza Fuengirola, hlavné letovisko na pobreží Costa del Sol. Kedysi ospalé rybárske mestečko je dnes domovom tisícov osadníkov z celého sveta.

PREČO SA PRESŤAHOVAŤ DO FUENGIROLY?

Názov Fuengirola je v Európe známy vďaka kilometrom krásne upravených pláží, búrlivému nočnému životu a nákupom. Pozrite sa však trochu bližšie a uvidíte, že to nie je len ďalšia dovolenková destinácia.

Ak zídete z pláže a budete sa túlať po meste, nájdete fascinujúce historické pamiatky a nádherné parky. Starý prístav, kedysi obchodné centrum mesta, je stále hlavným dodávateľom čerstvých rýb do Fuengiroly - musíte ochutnať espeto, sardinky grilované na ražni na otvorenom ohni na pláži, čo je andalúzska letná tradícia. Vystúpte na kopec k maurskému hradu z 10. storočia, ktorý bol nedávno obnovený a v letných mesiacoch sa tu konajú festivaly a koncerty.

OBYVATEĽSTVO

Skok z niekoľkých tisícok v 60. rokoch 20. storočia na dnešných 72 000 stálych obyvateľov, z ktorých štvrtina pochádza zo zahraničia. Zďaleka nejde o obľúbenú anglickú enklávu, stretnete tu Írov, Švédov a najväčšiu komunitu Fínov mimo Škandinávie. Anglicky hovoriace obyvateľstvo je v súčasnosti dostatočne veľké na to, aby si zaslúžilo vlastný program kultúrnych a spoločenských skupín.

NÁKUPY

Ak vás omrzí more... potom nakupujte. Fuengirola je obchodným rajom so skutočne ohromujúcim množstvom predajní. Od supermarketov a veľkých španielskych obchodných domov až po značkové outlety, nepredvídateľné butiky a obchody s použitým tovarom - vo Fuengirole nájdete všetko, po čom vaše srdce túži. A ak si chcete kúpiť nejaký skvost, nezabudnite na pouličné trhy, ktoré sa konajú trikrát týždenne.

LETISKO

Letisko Malaga je vzdialené len 25 kilometrov a z celého pobrežia Costa del Sol sem premávajú pravidelné autobusy. Po diaľnici A7 sa rýchlo dostanete na južné pobrežie, rovnako ako po prímestskej železnici C-1, ktorá premáva z centra mesta.

NEHNUTEĽNOSTI

Jedným z hlavných lákadiel pre mnohých ľudí je široká ponuka nehnuteľností. Od apartmánov v jednom z mnohých komplexov na pobreží, cez mestské domy ďalej v meste až po nízkopodlažné vily tiahnuce sa od pobrežia ďalej do vnútrozemia, určite si nájdete niečo podľa svojho vkusu a rozpočtu.

ZAMESTNANIE

Hlavným zdrojom zamestnanosti je cestovný ruch. Vďaka veľkému počtu anglicky hovoriacich obyvateľov si tu môžete nájsť prácu ľahšie ako v niektorých menších letoviskách. A keďže sa mnoho ľudí rozhodlo odísť do dôchodku a žiť vo Fuengirole, ďalším významným zdrojom zamestnanosti je starostlivosť o starších ľudí.

VZDELANIE

Vo Fuengirole je veľa španielskych štátnych škôl a ľahko nájdete aj niekoľko medzinárodných škôl.

ZDRAVIE

V meste si môžete vybrať z viacerých verejných zdravotných kliník vrátane 24-hodinovej pohotovostnej služby.

NÁKLADY NA ŽIVOT

Široká ponuka obchodov znamená, že ceny sú konkurencieschopné, takže vo Fuengirole budete môcť žiť pomerne lacno a náklady budú podobné ako v neďalekej Malage.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.