GOLF

GOLF

V Európe nie je mnoho miest, kde možete hrať tento šport po celý rok a naviac byť stále na inom mieste. Našťastie Španielsko na pobreží Costa del Sol má viac jako 300 dní v roku stabilné slnečné počasie a golfové ihriská na každom rohu. Pokiaľ by sme to chceli vyjadriť číselne, tak k dispozícii v tejto oblasti je okolo 120 golfových ihrísk.


Golfovà hřiště na pobřežíCOSTA DEL GOLF

V Európe nie je mnoho miest, kde možete hrať tento šport po celý rok a naviac byť stále na inom mieste. Našťastie Španielsko na pobreží Costa del Sol má viac jako 300 dní v roku stabilné slnečné počasie a golfové ihriská na každom rohu. Pokiaľ by sme to chceli vyjadriť číselne, tak k dispozícii  v tejto oblasti je okolo 120 golfových ihrísk.

Takže keď je u nás október a s ním aj daždivé počasie, zima a sneh,  v Španielsku to znamená presný opak. Od októbra do marca sú ideálne podmienky pre golf. Nie je příliš horúco, ale je to stále na tričko a šortky. Zelený poplatok na  golfových ihriskách sa pohybuje  okolo 30 eur na celý rok.

 

Golfová jamkaPREHĽAD MOŽNOSTÍ

Medzi hlavné atrakcie v okolí patrí hranie golfu  v Marbelle. Golfové údolie  je na La Quinta Golf & Country Club, Los Arqueros Golf & Country Club, Los Naranjos Campo de Golf, Real Club de Golf Las Brisas a Aloha Golf.

Stojí za zmienku aj  Aloha Golf Club Marbella, Real Club de Golf las Brisas a Los Naranjos Golf Club, ktoré spoločne tvorí takzvané golfové údolie v Marbelle. Nachádza sa v tesne bízkosti slavného prístavu Puerto Banús. Odtiaľ  je golfový resort La Quinta vzdialený asi 10 minut jazdy autom. Všetky tri rozhodne stoja za skúšku.

Zvýšená poloha ihrísk je i v okoli Mijas, Fuengirole a Estepone. Napríklad La Cala sa nachádza v kopcoch blízko Mijas. Je to najvačšie španielské letovisko s tromi 18 jamkovými golfovými ihriskami, luxusným hotelom a kúpeľmi pre relax.

Finca Cortesin zase ukrýva ihrisko, ktoré hostilo Volvo World Match Play Championship po dobu 3 rokov a luxusný hotel s apartmánmi a vilami, plážový a detský klub.

 

Nejstaršie ihrisko  na pobreží Costa del Sol je parador de Malaga Golf Club iba 10 minút od Malagy. Má tiež hotel na pláži s bielym pieskom. Opulentní Marbella Club & Spa existuje od roku 1954 a  je dielom designéra Davea Thomasa.

Taktiež i ďalšie ihriská sa možu chváliť tým, že vznikli pod taktovkou slávnych dizajnérov jako  Los Aqueros and Alhaurin Golf (architekt Seve Ballesteros), El Paraiso Golf Club (Gary Player), Marbella Golf Club, Los Naranjos Golf Club, Las Brisas, La Canada, Los Olivos, Los Lagos (Robert Trent Jones Sr) alebo trio v La Cala, a dále Valle Romano Golf & Resort a Finca Cortesin (Cabell B Robinson).

Kapitola sama o sebe  je známé exkluzívné stredisko La Finca Cortesín. Pokiaľ budeme pokračovať pozdĺž pobrežia smerom k Gibraltaru, potom dosiahneme absolútneho vrcholu v podobe Club San Roque a Real Club de Sotogrande.

Ihriská poskytujú pre začiatočníkov, alebo tých ktorí chcú zlepšiť svoju výkonnosť golfové akademie. Možete požiadať o individuálné, alebo skupinové lekcie podľa vlastného uváženia.

Miguel Ángel Jiméneze Academy v Torremolinos ponúka 9 jamiek za prijateľnú cenu pre deti a dospelýh. Dvojpodlažný driving range , chipping, putting and training bunkry, klubovňa a za týmto účelom ping centrum, to všetko patrí do portfolia španielskej  legendy Jiméneza, který tu často trénuje i sám.


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.