LA CALA DE MIJAS

LA CALA DE MIJAS

Až do šesťdesiatich rokov bola La Cala de Mijas mala rybárska dedinka s niekoľkými domami a miestnym kostolom. S prílivom turistov sa postavili aj bytové domy, ktoré sa teraz tiahnu po 12 km Mijas Costa s luxusnou Marbellou na západ a Fuengirolou na východ. Samotné mesto má hlavnú promenádu plnú obchodov, medzinárodných reštaurácií a komunitních služieb....

La Cala de Mijas je urbanizované letovisko postavené okolo historickej rybárskej dedinky na Mijas Costa v provincii Malaga.

Prečo sa presťahovať  do La Cala de Mijas?

La Cala de Mijas je perfektná kombinácia cenovo dostupného jedla a pitia a sú tu pláže  s modrou vlajkou.

Až do šesťdesiatich rokov bola La Cala de Mijas mala rybárska dedinka s niekoľkými domami a miestnym kostolom. S prílivom turistov sa postavili aj bytové domy, ktoré sa teraz tiahnu po 12 km Mijas Costa s luxusnou Marbellou na západ a Fuengirolou na východ. Samotné mesto má hlavnú promenádu plnú obchodov, medzinárodných reštaurácií a komunitních služieb.

La Cala Golf, Santana Golf, El Chaparral a Mijas Golf je v dosahu pláže a ponúka vynikajúce podmienky pre hru. Každú sobotu sa tu koná obľúbený miestny trh a rozne slavnosti a oslavy. Napríklad  oslava Troch kráľov začiatkom januára s pouličným sprievodom, kde sa rozdávajú sladkosti pre deti, je veľmi obľúbenou akciou.

Nemovitosti

Provincia Malaga patrila po krachu z roku 2008 medzi najrýchlejšie sa rozvijajúce provincie, s 20% rastom v rokoch 2015-16 a 15% nárastom v rokoch 2016-17. Stále je možné nájsť nehnuteľnosti s dobrou cenou. Skoro všetky ponúkané nehnuteľnosti sú apartmány so službami a společnými bazénmi a zahradami.

Doprava

S letiskom v Malage vzdialeným iba 20 min. jazdy a pravidelnou autobusovou a železničnou dopravou medzi hlavnými oblasťami je ľahké sa obísť aj bez auta. Cestujte autobusom do Fuengiroly a potom vlakom až do Malagy a dorazíte tu za hodinku.

Zdravotníctvo

V Cala de Mijas je mnoho lékarov a špecialistov. Marbella ponúka celú škálu kliník a nemocník vrátane nemocnice Costa del Sol v krátkej vzdialenosti.

Školstvo

V Cala de Mijas existuje celá rada súkromných škol, verejné IES La Cala de Mijas a školy  El Chaparral a Los Claveles pokrývajú výuku  od materských škol až po stredné vzdelanie. Mnoho z nich ponúka i lekcie španielštiny pre dospelých.


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.