LA DUQUESA

LA DUQUESA

La Duquesa se nachádza v blízkosti Marbelly, Sotogrande a Gibraltaru, ale so svojím vlastným chladným a sviežim kúzlom je jedným z najlepšie stráženým tajomstvom Costa del Sol. La Duquesa, ktorá bola nedávno ocenená modrou vlajkou, je obľúbená ako u majiteľov lodí, tak i u turistov...

La Duquesa je elegantné prístavné mesto na Gibraltarskej rovine v Malage s výhľadom na stredomorský prechod do Afriky.

Prečo sa presťahovať  do La Duquesa?

La Duquesa se nachádza v blízkosti Marbelly, Sotogrande a Gibraltaru, ale so svojím  vlastným chladným a sviežim kúzlom je jedným z najlepšie stráženým tajomstvom Costa del Sol.  La Duquesa, ktorá bola nedávno ocenená modrou vlajkou, je obľúbená ako u majiteľov lodí, tak i u turistov. 

Na oboch  stranách je lemovaná plážami: ​​Playa de las Gaviotas a Playa del Castillo na západe a Playa Sabinillas , rybárskej dedinky Sabinillas a Castillo de la Duquesa (pomenovaná podľa hradu z roku 1767) stojí za to vidieť.

Za prístavom má La Duquesa Golf and Country Club 18jamkové golfové ihrisko navrhnuté  Robertem Trentem Jonesem Sr. Alcaidesa Links  a má výhľad na Gibraltarskú skálu s Heathlandem, Valderramou, Sotogrande, La Reservou, La Cañadou a San Roque.

Obyvateľstvo

Na rozdiel od mnohých miest na pobreží Costa del Sol je La Duquesa rušná iba behom letného obdobia. Zbytok  času ostáva štýlovým, autentickým španielskym mestom. Existuje tu komunita migrantov zložena prevažne z Britov, Irov a škandinávcov.

Nehnuteľnosti

Vačšina urbanizácií obklopuje golfové ihrisko, ktoré ponúka kombináciu mestských domov a bytov s komunitními bazénmi. Ďalej do vnútrozemia sú vily so súkromnými zahradami a bazénmi, alebo možete žiť i v samotnom centre mesta.

Verejné zariadenia

Služby prístavu pokrývajú kotvenie pre lode do 20m, doplňovanie paliva, myčky, satelitnú televíziu, 24h ostrahu, elektrinu a vodu. Približne 30 minút jazdy sa nachádza prístav Puerto Banús s nákupnými možnosťami. Vo vnitrozemí Marbelly je obrovské nákupné centrum  La Caňada. Ďalej tu nájdete Marina Banus a EL Corte Inglés,v meste je mnoho obchodov, supermarketov a bank.

Doprava

La Duquesa je asi hodinu jazdy od Malagy a 45 minút jazdy od letiska v Gibraltare. Je na trase autobusu Estepona – La Linea (na Gibraltar).

Zamestnanosť

La Duquesa je skvelým miestom pre ľudí, ktorí plánujú pracovať na Gibraltare, Marbelle alebo Sotogrande, ale chcú žiť na kľudnejšom mieste.

Zdravie

V meste je mnoho poskytovateľov zdravotnej starostlivosti verejnej aj súkromnej. Najbližšie zdravotné stredisko a zubár je v  Sabinillas na ceste San Luis de Sabinillas.

Školstvo

Najbližšia mezinárodná škola je Sotogrande, veľmi prestížná  škola s vynikajúcimi učiteľmi a vybavením.  Medzi Manilvou, Sabinillas a Castillo de la Duquesa je na výber niekoľko španielských škol.


Spojte sa s nami :

Pomôžeme vám nájsť nehnuteľnosť vašich snov
bez akýchkoľvek problémov!