MANILVA

MANILVA

Posledné mesto na západnom konci Costa del Sol, Manilva, je tradičné španielské Pueblo Blanco (bíele mesto), iba pár kilometrov od najlepších pláží v regióne. Manilva je ideálna pre každého, kto chce spojiť potešenie z najobľúbenejšieho španielského pobrežia s kľudným životom v uvoľnenej a priateľskej komunite...

Posledné mesto na západnom konci Costa del Sol, Manilva, je tradičné španielské Pueblo Blanco (bíele mesto), iba pár kilometrov od najlepších pláží v regióne.

Prečo sa presťahovať do Manilvy?

Manilva je ideálna pre každého, kto chce spojiť potešenie z najobľúbenejšieho  španielského pobrežia s kľudným  životom v uvoľnenej a priateľskej komunite.

Manilva, skrytý klenot tesne od okúzľujúcej Marbelly, ponúka autentický kúsok andalúzskeho života. Len 3 kilometre do vnútrozemia od niekoľkých moderných letovísk je to rozhodne španielské mesto. Sladké vína Muscatel vyrobené z hrozna okolitých viníc sú dokonalým doplňkom každodenního úlovku z prístavu  susedného  Puerto de la Duquesa.

Zaparkujte svoje auto a straťte sa v kľukatých bielych uličkách mesta. Zastavte sa a povedzte „HOLA“ priateľským miestnym obyvateľom, ktorí vás pozdravia, keď prechádzate okolo kostola, než sa vydáte hore, aby ste si užili úžasný výhľad na dedinku Casares a cez pobrežie do Marbelly a Estepony. Prezkúmajte o niečo hlbšie sieť starodávnych dedinských uličiek k sírovým prameňom  Baños de la Hedionda, kde sa údajne kedysi Július Caesar kúpal v liečivých vodách. V Manilve sa možete odprostiť od starostí a užiť si bohatší a zdravší životný štýl.

Obyvateľstvo

Jeho poloha na západných hraniciach Costa del Sol znamená, že mnoho návštevníkov a nikdy nedostane až na Manilvu.  Pricházajú o klenot malej, priateľskej a hlavne španielskej komunity, ktorá tu žije. 

Nehnuteľnosti

Manilva je skvelou alternatívou k drahším miestam v okolí, ako sú Marbella a Sotogrande a ponúka  povabné mestské domy a apartmány spolu s vilami a finky (farmy), ktoré možete prezkúmat v okolitej krajine.

Verejné zariadenia

Mesto je dobre známé vďaka báječným tapas a sladkým vínam podávaných v baroch okolo námestia. Milovníci golfu budú v ráji, v okruhu 10 kilometrov nájdete 12 ihrísk a v meste sú ďalšie športovné a voľnočasové zariadenia. Obchody zahrňujú supermarket, pekárňu a vinotéku.

Doprava

Letisko Gibraltar je vzdialené iba  45 minut jazdy, Malaga len niečo málo cez 60 minút, ale ponúka lety do vačšieho počtu destinácii. Explózia rozvoja pozdĺž pobrežia v posledních rokoch priniesla lepší prístup, vrátane nového podjazdu  Sabinillas a prístupu ku zpoplatnenej dialnici AP-7.

Zamestnanosť

Manilva má najnižšiu nezamestnanosť v regióne Malaga, pričom vačšinu práce zaisťuje cestovný ruch. Blízkosť Gibraltaru a Marbelly znamená prístup k širšej škále pracovných príležitostí.

Zdravotníctvo

Obec má vlastnú kliniku verejného zdravia a lékárňu, v pobrežných urbanizáciách je k dispozícii viac lekárov. Pokiaľ potrebujete nemocnicu, najbližšia je v Estepone 20 minút jazdy.

Školstvo

V dedine sú španielské štátne školy pre všetky vekové kategórie. Pokiaľ máte záujem o britské národné vzdelávacie programy, tak super španielská medzinárodná škola sa nachádza v Sotogrande,

Životné náklady

Nájdete tu všetko lacnejšie v porovnání s prémiovými cenami Marbelly a jej satelitných miest. Manilva obstaráva turistom menej než potrebám miestneho obyvatelstva a ceny tuto skutočnosť odrážajú.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.