MARBELLA

MARBELLA

Marbella, obľúbená pre svoje kúzlo, golf a zlatú míľu hotelov, klubov a kasín, je obľúbená z dobrého dovodu. Chránení pobřežným pohorím sa budete vyhrievať v mikroklimate, ktoré poskytuje priemernú ročnú teplotu 18 st.celsia a budete mať tiež úžasný výhľad na more a hory.

Najväčšie letovisko na pobreží Costa del Sol a stále najviac okúzľujúce, v Marbelle nájdete bezkonkurenčné pláže, nádhernú scenériu a španielskú dušu uprostred.

Prečo sa presťahovať do Marbelly?

Vďaka svojej kosmopolitnej dovere a bezkonkurenčnému klimatu je Marbella viac jako 50 rokov najžiadanejším letoviskom Španielska. Marbella može byť elegantná, ale nie je to mesto výhradne iba pre bohatých.

Základné informácie

Marbella, obľúbená pre svoje kúzlo, golf a zlatú míľu hotelov, klubov a kasín, je obľúbená z dobrého dovodu. Chránení pobřežným pohorím sa budete vyhrievať v mikroklimate, ktoré poskytuje priemernú ročnú teplotu 18 st.celsia a budete mať tiež úžasný výhľad na more a hory.

V starom meste je stále zpústa povodnej krásy mesta. Prejdete nepoškvrnenými uličkami, luxusnými obchodmi a klasickými španielskými kostolmi a nájdete tu i dušu starej Marbelly-plaza de los Naranjos (pomarančové námestie). Za horúcich letných nocí sa premení vo bzučivú reštauráciu pod šírym nebom, len si sadnite a nasávajte atmosféru.

Obyvateľstvo

Podľa štandardov Costa del Sol sa tu budete miesiť s neuveriteľnou radou národností.  40 000 ze 142 000 silnej populáciu pochádza zo 127 roznych zemí s britskou vačšinou. Spoločne sú známi ako „Marbelleros“.

Verejné zariadenia

Okrem mora (pláž 16 mil a štyri prístavy), golfové ihriska (15) a reštaurácie (600) je Marbella známa ešte nakupovaním. Existuje tu nezpočet značkových obchodov s oděvmi a klenoty, hypermarkety, obchody so špeciálnymi potravinami a doplňkami,

Doprava

Marbella ma spoľahlivú autobusovú dopravu, ktorá vás odvezie po diaľnici A7 a spojí s nejbližším letiskom v Malage a všetkými mestami na pobrežiu.

Zamestnanosť

Marbella je najdynamickejšie mesto v provincii Malaga pre podnikanie, ktoré predstavuje  14% obchodu v regióne. Nájdete tu většinu pracovných miest v ekonomike služieb, pričom prosperujúce je tiež stavebníctvo.

Nehnuteľnosti

Na zlatej míli s bohatými vilami a statkami nájdete zpústu nehnuteľnosti, od drahých až po astronomické ceny. Ale nezúfajte, cenovo dostupnejšie sú tiež k dispozícii vo výstavbe pozdĺž pobrežia v horských oblastiach.

Zdravotníctvo

Hlavný zdroj regionu, nemocnica Costa del Sol, sa nachádza neďaleko mesta a je jedna s najlepším vybavením v Španielsku. Okrem toho si možte vybrať zo súkromných nemocníc, odborných klinik a mnohých alternatívnych terapií.

Školstvo

Marbella má na výber nie menej jako 10 medzinárodných škol, vrátane britskej školy, nemeckej školy a tiež švédskej školy.

Ako možte očekávať, Marbella je v porovnání s niektorými susednými letoviskami oveľa drahšia. Množsvo maloobchodných predajní vám ale pomože udžať hodnotu vašeho týždenného rozpočtu na prijateľnej úrovni.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.