MIJAS COSTA

MIJAS COSTA

Mijas Costa je jedným z najobľúbenejších destinácií v Španielsku, takže príjdite, pokiaľ hľadáte živé miesto a pohodlie domova, zatiaľ čo sa kúpete v slnečnom svetle. Prvým okresom pozdľž pobrežia Costa Mijas, ktorý pokrývá dvanásť pláží na 12km, je obľúbené turistické mestečko Calahonda. Potom sa presuniete na východ do Calypso, Riviera del Dol, Miraflores a Torrenueva a ďalej do La Cala de Mijas-ďalšej obľúbenej destinácie plnej barov a reštaurácií...

Mijas Costa je hlavná obchodná a rezidenčná štvrť mestkej časti Mijas. Mijas zahrňuje aj dedinku na úbočí- Mijas Pueblo, letovisko La Cala de Mijas a predmestie Las Lagunas.

 

 

Prečo sa presťahovať do Mijas Costa?

 

 

Mijas Costa je jedným z najobľúbenejších destinácií v Španielsku, takže príjdite, pokiaľ hľadáte živé miesto a pohodlie domova, zatiaľ  čo sa kúpete v slnečnom svetle.

 

 

Prvým okresom pozdľž pobrežia Costa Mijas, ktorý pokrývá dvanásť pláží na 12km, je obľúbené turistické mestečko Calahonda. Potom sa presuniete na východ do Calypso, Riviera del Dol, Miraflores a Torrenueva a ďalej do La Cala de Mijas-ďalšej  obľúbenej destinácie plnej  barov a reštaurácií.

 

 

Marbella je vzdialená iba 15 min. jazdy a nablízku sú tiež nabielené vnútrozemné puebla Mijas, Coin a Alhaurin el Grande.  Parque Acuatico Mijas (vodný park Mijas) je obľúbený u detí s tobogánmi, bazémni s vlnami a ostrovčekmi. Vzhľadom k vysokému počtu turistov a zahraničných obyvateľov je k dispozícii široký výber kuchyní z celého světa. Obchodné centrum El Zoco v Calahonde a trhy v Cala de Mijas sú skvelé pre nakupujúcich. Celá oblasť je posiata golfovými ihriskami a je tu k mání jazda na koni, tenis, bowling, vodné športy a mnoho výletov. Pobrežná promenáda, ktorá je súčasťou Senda litoral de Malaga /pobrežná promenáda v Malage/, spojuje všetky pláže.

 

 

Nehnuteľnosti

 

 

V obsluhovaných budovách je k dispozícií mnoho nových bytov, pokiaľ chcete súkromie, uprednostnite apartmán v uzatvorenej komunite. Vetšina oblastí je zastavana modernými bytovými domami, ale v Calahonde nájdete dosť tradičných domov a viliek k predaji. 

 

 

Doprava

 

 

Rozne štvrte Mijas Costa spojuje pobrežná dialnica A-7. Auto sa doporučuje, ale není to nevyhnutné, pokiaľ chcete bývať blízko pláže a máte radi prechádzky. Po celý rok sú k dispozícii transfery a taxíky, alebo požičovne aut. My doporučujeme www.malagacar.com, s ktorou máme výborné skúsenosti. Verejná doprava v Mijas je omedzená na autobusovú dopravu, ale busy vás odvezú do Malagy, Marbelly a Fuengiroly. Cesta AP-7 je spoplatnena, je rýchlejšia a platí sa na nej mýtné.

 

 

Zamestnanosť

 

 

Jedná se o region, ktorý sa točí okolo cestovného ruchu. Služby sú preto sezónne,ale dlhodobé zamestnanie podporujú desiatky tisíc severoevropských emaigrantov.

 

 

Zdravotnictvo

 

 

V Marbelle a Fuengirole sú nemocnice; v Calahonde a Cala de Mijas je mnoho lekárov, lekární a mnoho špecialistov.

 

 

Školstvo

 

 

Vetšina škol se nachádza pozdĺž cesty A-7, alebo AP-7, takže obyvatelia vnútrozemia k nim majú blízko. Okrem štátných škol tu existuje veľa súkromných a medzinárodných škol umiestnených v Marbelle a Fuengirole.

 

 

Životné náklady

 

 

Východná časť pobřežia Costa del Sol je obecne lacnejšia, pokiaľ ide o bývanie. Vačšina reštaurácií ponúka cenovo dostupné 3 chodové menu del dia. Lety tu prevádzkujú lacné letecké spoločnosti za prijateľné ceny. Verejná doprava je lacnejšia než v iných europských zemiach. Je veľmi ľahké minúť tu menej než vo vačšine časti Európy


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.