PREČO SI VYBRAŤ K ŽIVOTU ŠPANIELSKO?

5. 5. 2023
PREČO SI VYBRAŤ K ŽIVOTU ŠPANIELSKO?

UVAŽUJETE O KÚPE NEHNUTEĽNOSTI, DOMU ALEBO BYTU V ŠPANIELSKU? PREČO PRÁVE ŠPANIELSKO A KTORÝ REGIÓN SI VYBRAŤ?

Pravdepodobne každý z nás už bol na dovolenke v Španielsku.  Má príjemné podnebie, priateľské a ochotné obyvateľstvo, dobré jedlo, veľa slnka, mora a krásnych pláží. Kto by tu nechcel žiť alebo aspoň stráviť časť roka.

PREČO SI VYBRAŤ OBLASŤ COSTA DEL SOL?

Španielsko je zaujímavá krajina s množstvom aktivít. Ak uvažujete o kúpe nehnuteľnosti práve tu, pravdepodobne premýšľate aj o tom, ktorú oblasť si vybrať. Mnohým ľuďom napadnú Baleárske alebo Kanárske ostrovy. Prečo teda práve Costa del sol?

 1. Coste del Sol v preklade znamená Slnečné pobrežie a je to región v južnom Španielsku, v autonómnom spoločenstve Andalúzia, ktorý tvoria pobrežné mestá a dediny pozdĺž pobrežia Stredozemného mora v provincii Málaga. Región, ktorý bol predtým domovom mnohých malých rybárskych dedín, je v súčasnosti turistickou destináciou svetového významu. 
 2. Je to stále vnútrozemská časť Európy. Ak teda poletíte lietadlom, váš let nebude trvať dlhšie ako 3 hodiny. Prípadne sa sem môžete dostať autom alebo autobusom. 
 3. Počasie a podnebie sú tu skvelé po celý rok. Najteplejšie mesiace sú v priemere júl, august a september. Najchladnejšie mesiace sú január, február a marec, keď občas prší, ale teploty sú podobné nášmu babiemu letu.
 4. Rozmanitosť prostredia je ideálna - v priebehu dvoch hodín môžete byť pri Atlantiku, lyžovať v horách alebo si urobiť výlet do Madridu. Zo všetkých stredísk sa tiež ľahko dostanete do Sevilly, Cordóby a Granady, ktoré určite stoja za to vidieť. 
 5. Môžete si vybrať ako prímorský, tak aj mestský život a život v malých rybárskych mestečkách. Vyberú si teda tí, ktorí majú radi ruch mesta a zábavu, ale aj pokojnejšiu atmosféru.
 6. Je tu skvelá infraštruktúra. Ste síce pri mori, ale môžete tu fungovať ako v ktoromkoľvek veľkomeste na svete.
 7. Je to ideálne miesto pre domácu kanceláriu. Ak nie ste odkázaní na dochádzanie do kancelárie a na prácu vám stačí počítač a rýchly internet. Čo vzhľadom na internetovú sieť 5G nie je žiadny problém.
 8. Nachádzajú sa tu skvelé športové zariadenia. A to nielen z hľadiska vodných športov, ale sú tu aj rôzne variabilné golfové ihriská, tenisové kurty alebo dokonca možnosť lyžovať.
 9. Kvalita potravín je na vysokej úrovni, v podstate je neporovnateľná s Českou republikou - je tu neuveriteľný výber ovocia, zeleniny, ale aj kvalitného mäsa a čerstvých rýb a morských plodov. Navyše za porovnateľné alebo dokonca nižšie ceny.
 10. Potrebujete si oddýchnuť, načerpať nové sily a energiu? Slnko a vitamín D urobia svoje, veď toto je predsa Slnečné pobrežie. Navyše sú tu ľudia priateľskí a pohostinní, takže sa tu budete cítiť ako doma.
 11. Pravidelne sem lietajú nízkonákladové spoločnosti Smartwings, Eurowings alebo Ryanair, prípadne môžete priletieť cez Zürich.

Related articles

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.