PUERTO BANÚS

PUERTO BANÚS

Puerto Banus je slávny prístav v Marbelle prezývaný Andalúske St Tropez a je Mekkou bohatých a slávnych a je tam aj jedno z najluxusnejších nákupných centier v Španielsku.

José Banús bol developer, ktorý postavil Puerto Banus, aby vyzeral ako tradičná andalúzka dedinka a prístav. Slávnostný zahajovací večierok v roku 1970 mal zoznam hostí medzinárodného vplyvu, ako trebárs filmový režisér Roman Polansky, playboy Hugh Hefner a princ Rainier, alebo monacká princezna Grace.

Puerto Jose Banus, alebo  skrátene Puerto Banus, je prístav 6 kilometrov juhozápadne od Marbelly, blízko predmestia  Nueva Andalucia na pobreží Costa del Sol.

Prečo  sa presťahovať do Puerto Banús?

Puerto Banus je slávny prístav v Marbelle prezývaný Andalúske St Tropez a je Mekkou bohatých a slávnych a je tam aj jedno z najluxusnejších nákupných centier v Španielsku.

José Banús bol developer, ktorý postavil Puerto Banus, aby vyzeral ako tradičná andalúzka dedinka a prístav. Slávnostný zahajovací večierok v roku 1970 mal zoznam hostí medzinárodného vplyvu, ako trebárs filmový režisér Roman Polansky, playboy Hugh Hefner a princ Rainier, alebo monacká princezna Grace.

Dnes je  moderným luxusným prístavom s hotelmi a parkujú tu superjachty. Ulice plné celebrit sú plné luxusných áut, drahých módnych butikov a exkluzivnych reštaurácií. Návštevníci sa hrnú do plážových klubov Puerto Banús. Celodenné bary podávajú koktejly a šampaňské bronzujúcím kúpajúcím sa na lehátkách na piesku.

Na západ od prístavu je pláž Mistral s klubom a chiringuitos, kde sa podávajú tradičné morské plody. Na strane Nueva Andalucia je pláž s modrou vlajkou v Playa de Levante (alebo pláž Puerto Banus), ktorá je domovom vodných športov Banus a plážového klubu Levante. Kúsok odtiaľ je pláž Nagueles, kde se nachádza hotel Marbella Club, tenisový klub Puente Romano a michelinská reštaurácia šéfkuchara Daniho Garcíi.

Puerto Banus je v centre Costa del Golf a nadšenci golfu sa možu tešiť na Monte Paraiso, Golf La Dama de Noche, Aloha Golf Club, Las Brisas Golf a Las Naranjas Golf Clubs v okolí.

Obyvateľstvo

Španiely tvoria asi 30%  populácie. Ďalších 70% tvoria Briti, Škandinávci, Američani a Arabi.

Nehnuteľnosti

Južná strana prístavu je plochá a má výhodnú polohu v dochádzkovej vzdialenosti od rušnej nákupnej štvrti. Nehnuteľnosti na tejto strane sú však vzácne a rozprávkovo drahé, hlavne ak ponúkajú nerušený výhľad na more. V hlavných luxusných domoch nájdete apartmány. Na severe sú horské obytné oblasti s domami, ktoré sú vhodnejšie pre rodiny.

Verejné zariadenia

Ulice lemují luxusné butiky predávajúce všetko od Christian Dior po Bang a Olufsen a na námestí Antonio Banderas nájdete obrovský obchodný dom El Corte Ingles, ktorý zahrňuje luxusný hypermarket Hipercor. Pre mezinárodné obyvateľstvo tejto  oblasti je tu mnoho  vybavenia, od potravín Waitrose po anglicky hovoriacich kozmetických zubárov.

Doprava

Letisko Malaga je vzdialené 60 kilometrov a do Puerto Banus se možte dostať taxíkom alebo (cez centrum Malagy) autobusom. Autom je to tiež ľahké, pretože tu existuje dobrá cestná doprava a to  zpoplatněná cesta AP-7 alebo pobrežná A7-je síce pomalšia, ale malebnejšia. Existuje tu aj rozsiahla autobusová sieť spájajúca Puerto Banus so susednými mestami a dedinkami.

Zamestnanosť

Marbella je jedným z nejlepších regiónov v Španielsku, kde je možné nájsť zamestnanie, pokiaľ hovoríte anglicky. Od výstavby až po starostlivosť o deti je v tejto oblasti dostatok pracovných možností v roznych sektoroch.

Zdravotníctvo

Zdravotné stredisko San Pedro De Alcántara na Calle Príncipe de Asturias je vynikajúcím miestom štátnej zdravotníckej starostlivosti. Existuje tiež veľa súkromných zdravotnických zariadení, vrátane Helicopter Hospital Health, malej nemocnice využívajúcej pohotovostné vrtulníky.

Školstvo

Medzi mezinárodné školy patrí prestižná Swans College, The American College v Španielsku a Mayfair International Academy. Existuje tiež veľa štátnych škol, hlavne v okolí urbanizácie San Pedro de Alcántara.

Životné náklady

Životné náklady sú v Marbelle vysoké, ale mzdy to odrážajú. Ceny domov sú podobné cenám v severnej Európe, ale náklady na verejné služby a dopravu ostávajú nízke.


Spojte sa s nami :

Pomôžeme vám nájsť nehnuteľnosť vašich snov
bez akýchkoľvek problémov!