SAN PEDRO ALCANTARA

SAN PEDRO ALCANTARA

Len 15 minút po pobreží od Marbelly leží San Pedro Alcantara, tradičné španielské mesto s fantastickým výhľadom na pohorie Sierra de Ronda. História mesta siaha až do konca 18.storočia, kedy sa jednalo o poľnohospodársku komunitu, ktorá sa špecializovala na produkty cukrovej trstiny. Skutočnosť, že sa tejto obrovskej tropickej tráve v tejto oblasti nedarilo, dáva tušiť subtropickú klimu horúceho leta a miernych zím.

Tradičné španielské mesto San Pedro Alcantara je iba 15 minút pozdĺž pobrežia od Marbelly a ponúka fantastický výhľad na pohorie Sierra de Ronda.

Prečo sa presťahovať do San Pedro Alcantara?

Presuňte se do San Pedro Alcantara kvoli andalúzkej atmosfére, krásným výhľadom a vynikajúcemu jedlu a pitiu.

Len 15 minút po pobreží od Marbelly leží San Pedro Alcantara, tradičné španielské mesto s fantastickým výhľadom na pohorie Sierra de Ronda. História mesta siaha až do konca 18.storočia, kedy sa jednalo o poľnohospodársku komunitu, ktorá sa špecializovala na produkty cukrovej trstiny. Skutočnosť, že sa tejto obrovskej tropickej tráve v tejto oblasti nedarilo, dáva tušiť subtropickú klimu horúceho leta a miernych zím.

Mesto je rozdelené na dve odlišné časti: staré mesto a novšia rezidenčná zástavba blízko pláže. Historické staré mesto má úžasnú andalúzsku atmosféru. Vydajte sa do jeho srdca na Plaza de la Iglesia, do krásneho kostola obklopeného úzskymi uličkami. Prejdete sa po okolitých uliciach a objavíte niekoľko miestnych obchodov a možte tu ochutnať aj lahodné tapas v mnohých reštauráciach a baroch, ktoré sú tu k mání.

Ste kúsok pešo od pláže, kde je pozdĺž jej palmovej promenády veľký výber reštaurácií. Existuje tu mnoho okúzľujúcich plážových barov Chiringuitos, ktoré vás zlákajú, takže budete naozaj spokojní, pokiaľ ide o jedlo.

Obyvateľstvo

Táto oblast je obľúbená  u britských migrantov, ale vačšina obyvateľov sú španieli.  V léte je tu rušnejšie, pretože mnoho ľudí ju navštevuje behom letných prázdnin.

Nehnuteľnosti

Od moderných vil a štýlových bytov až po radové domy a komerčné nehnuteľnosti ponúka sa  ich tu mnoho.

Verejné zariadenia

V meste je mnoho obchodov, vrátane celej rady lacných supermarketov a každý týždeň sa tu koná miestny trh pod šírym nebom. V centre starého mesta a na pláži nájdete mnoho miestnych barov a reštaurácií. K dispozícii je tiež rada športových zariadení, vrátane San Pedro Sports Center a Cable Ski Marbella, obľúbené centrum vodných športov na okraji mesta.

Doprava

Ste blízko 2 letísk; Letisko Malaga je vzdialené asi 45 minút a letisko Gibraltar asi 50 minút. Naskočte do auta a v Puerto Banús možete býť približne za 10 minút.

Zamestnanosť

Toto je dobrá časť Španielska pre uchádzačov, ktorí hovoria anglicky a hľadajú zamestanie s pravidelnými príležitosťami v neďalekej Marbelle. Vetšina príležitosti je v cestovnom ruchu, maloobchode a technolófiách.

Zdravotníctvo

V tejto oblasti je niekoľko štátnych zdravotnických stredísk plus anglicky hovoriace súkromné Medical Center Triay Medical Center blízko Laude San Pedro International College. K dispozícii sú tiež zubari, pediatri a lekárny.

Školstvo

Laude San Pedro International College pre anglické osnovy poskytuje britské vzdelávanie pre študentov od 2 do 18 rokov a je na dosah ruky.

Životné náklady

Životné náklady sú nízke, jedlo, pitie, potraviny a nakupovanie sú lacnejšie než v neďalekej Marbelle.

 


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.