SKVELÉ PODNEBIE

SKVELÉ PODNEBIE

Oblasť Costa del Sol je jednou z nejteplejších oblastí Europy, ktorá sa pyšní viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Klima je stredomorské s horúcim letom a miernou zimou. Jaro od marca do mája je mierne a slnečné, daždivé dni sú ojedinelé. V máji a niekedy už aj v apríli možu nastať prvé horúce dni s max. okolo 30 °C.

VIAC AKO 300 SLNEČNÝCH DNÍ V ROKU
 

Oblasť  Costa del Sol je jednou z nejteplejších oblastí Europy, ktorá sa pyšní viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Klima je stredomorské s horúcim letom a miernou zimou. Jaro od marca do mája je mierne a slnečné, daždivé dni sú ojedinelé. V máji a niekedy už aj v apríli možu nastať prvé horúce dni s max. okolo 30 °C.

 
HORÚCE LÉTO S MORSKÝM VÁNKOM

Léto, od júna do septembra, je horúce a slnečné. Obvykle se teploty pohybujú okolo 27/28 °C v júni až septembri okolo 30 °C. Počasie je horúce, ale fúka príjemný morský vánok. Keď však fúka vietor z vnútra Andalusie, može byť teplo intenzívnejšie, v skutočnosti potom teplota dosahuje až 35 °C. Našťastie v týchto prípadoch je vietor mierny, vzduch ale vysychá, preto je nutné dodržiavať pitný režim.

BABIE LÉTO V JESENI
Jeseň trvá od polovice septembra do konca novembra a je teplá. V októbri je ešte stále mnoho teplých a slnečných dní, ktoré pretrvávajú až do novembra, kedy sa teploty pohybujú okolo 20-24 °C.

 
V ZIME MOŽE TEPLOTA STÚPNUŤ AJ K 22°C

Zima od decembra do februára je mierna a vyznačuje sa slnečným obdobím, ale tiež obdobím kedy prší a je veterno. Keď je obloha jasná, može teplota behom dňa stúpnuť aj na 22°C. Velmi chladné dni sú vzácne, ale v týchto prípadoch klesne teplota na 12° C. V praxi nikdy nesneží ani nemrzne, okrem pohoria Siera Nevada (nejvyšší vrch Veleta má 3300m), kde si možete od novembra do konca apríla skvele zalyžovať.

 

Skvele podnebi


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.