SPORTOVNÉ VYŽITIE

SPORTOVNÉ VYŽITIE

Asi nejznámější lokalitou, kam se sjíždí nadšenci z celého světa je městečko Tarifa, na samém jihu Andalusie. Pokud máte štěstí a vítr fouká na správnou stranu (tzv. poniente = vítr fouká směrem od moře do vnitrozemí), jsou to ideální podmínky pro tyto sporty…

SURFOVANIE , WINDSURFING A KITESURFING

Asi najznámejšou lokalitou, kde sa schádzajú nadšenci z celého sveta je mestečko Tarifa, na samom juhu Andalusie. Pokiaľ máte šťastie a vietor fúka na správnu stranu, tzv. poniente=vietor fúka smerom od mora do vnútrozemia, sú to ideálne podmienky pre tieto športy a naviac sa vám naskytne krásný pohľad na Maroko, ktoré je odtiaľ vzdialené trajektom cca. 35 minut.

Kitesurfing
Padel tenis

PADEL TENNIS

Tento relatívne nový šport sa stal jednou z nejpopulárnejších raketových hier v Španielsku a šíri sa po celej Európe. Je podobný tenisu, akurát pádlo(ihrisko) je menšie než tenisový kurt s jednoduhšími značkami čiar. Má vysoké okolné steny zo skla alebo pevnej konštrukcie. Bol nazvaný ako squashový kurt na slnku a je perfektným športom pre fantastické podnebie Andalusie. Bodovanie je podobné ako u tenisu a hrajú ho 4 hráči.

CYKLISTIKA

Cyklistika je populárny šport a nie je neobvyklé, keď si skupiny cyklistov užívajú víkendové dopoludnie spolu,  keď prechádzajú krajinou. Niektorí členovia  cyklistických týmov sa tu pripravujú na nadchádzajúce súťaže a majú tu tréningy. Najpopulárnejšie profesionálne cyklistické preteky La Vuelta, sa konajú tiež v kopcoch Costa del Sol.

Cyklistika
Lyžování 2 hodiny od Malagy

LYŽOVANIE 2 HODINY OD MALAGY

Viac než 20 vrcholkov Sierra Nevady presahuje svojou nadmorskou výškou 3 000 m.  Vo výškách 3000 m a viac sa drží snehová pokrývka od novembra do konca apríla. Rozdiely teplot nedzi nejvyššími vrcholmi a nížinou dosahujú i 25 °C, čo so sebou prináša rozmanité možnosti pre turistiku. Napríklad lyžovanie na svahoch hor kombinované s kúpaním v mori trebárs o 2h neskor. Lyžiarské stredisko Sierra Nevada ponúka lyžiarské chaty, hotely a apartmány pre každého, kto hľadá dovolenku na lyžiach alebo snowborde. Jedná sa o najjužnejšie lyžiarske stredisko v Europe.Svahy sú prvotriedne a denný skupas stojí cca 50eur a funguje tam i mnoho požičovní lyžiarského vybavenia(cena cca 30eur/deň).

PARAGLIDING

Vďaka kombinácii východného a západného vetra v tejto oblasti spolu s krásnou krajinou je údolie   Abdalajís (na západ od vodnej nádrže Guadalhorce) obľúbeným miestom  pre paraglajdistov.

 

Paragliding
Projížďka na koni na pláži

JEZDECTVO

Španielské  kone  sú krásné, svetovo známe a dobre trénované. Je tu fantastická škála zariadení v destináciách Marbella a Nerja. Či ste úplný začiatočník, zdatný jazdec zdokonaľujúci svoje drezúrne a skokové zdatnosti, alebo trénujúci odbornú kvalifikáciu, možete vyplepšit vaše jezdectvo v priateľskom a bezpečnom prostredí.

 


Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.