Žiť pri mori môže každý, nielen multimilionári

12. 2. 2024
Žiť pri mori môže každý, nielen multimilionári

Vaša vlastná nehnuteľnosť pri mori? Nedosiahnuteľný sen alebo priam utópia? A čo ak vôbec nie! V Prahe si 60metrový byt zaobstaráte za zhruba 295 tisíc Eur. Ceny bytov na Costa del Sol v blízkosti pláže, neďaleko letiska a v dobrom stave sa pohybujú už od 250 tisíc Eur (tj. asi o 49 tisíc Eur menej ako v českej metropole). A takým klientom, ktorí nemajú voľné prostriedky na celú kúpnu cenu, vie kancelária Viva España pomôcť s hypotečným úverom. „Českým a slovenským klientom dokážeme vybaviť hypotéku s úrokom 3,75 % a fixáciou až na 20 rokov pri čerpaní 50-60 % LTV,“ odkazuje spoluzakladateľ kancelárie Viktor Margita.

Španielsko priťahuje najmä príjemnou klímou, viacej ako 320 dní v roku tu svieti slnko a aj v januári sa teploty šplhajú až k 18 stupňom. To je niečo, čo na juh Európy láka čím ďalej tým viac ľudí. „Život je tu lacnejší ako v Česku alebo na Slovensku. Osobne striedavo žijem v troch štátoch EÚ a Španielsko je z nich najlacnejšie na bežný život a čo je podstatné, kvalita života je tu najlepšia. To je moja osobná skúsenosť. Ľudia sú tu navyše usmievaví, veselí, keďže majú dostatok slnka, a to je veľmi príjemné pozorovať,“ dopĺňa Monika Vavreková z Viva España.

Kde vziať peniaze na nákup? 

Veľká časť klientov, ktorí majú záujem o zaobstaranie nehnuteľnosti na juhu Španielska, financuje kúpu z vlastných prostriedkov. „Najmä z toho dôvodu, že tým chcú ochrániť peniaze pred infláciou,“ glosuje Viktor. „V posledných rokoch boli akcelerátorom úvah k presunu do zahraničia väčšia možnosť práce na diaľku kvôli covidu, následne konflikt na Ukrajine a v poslednom čase nie práve optimistické ekonomické a politické vyhliadky ako v Česku, tak aj na Slovensku. Úplne ale chápem, že takýto krok zahŕňa vystúpenie z vlastnej komfortnej zóny, kvôli čomu sa len málokto rozhodne predať vlastný dom či byt,“ zamýšľa sa Viktor a dodáva, že je možné klientom pomôcť hypotečným úverom, s ktorým vie realitná kancelária poradiť. Uľahčí to situáciu tým, ktorí chcú premýšľať investične, ale v daný moment nemajú dostatok voľných finančných prostriedkov k zaplatení celej kúpnej ceny. Viva España svojim klientom dokáže v španielskych bankách vybaviť hypotečný úver s úrokom už od 3,75 %. 

Ako modelový príklad nám poslúži fiktívny klient, ktorý si chce kúpiť apartmán v hodnote 250 tisíc Eur. Polovicu sumy zaplatí z vlastných zdrojov, zostávajúcich 50 % chce financovať hypotečným úverom. Pokiaľ by si teda požičal 125 tisíc Eur na 20 rokov, splácal by banke s úrokom 3,75 % každý mesiac 741,11 Eur.

Som fanúšikom každého, kto sa rozhodne pre investíciu v Španielsku a som pripravený s kúpou a následnou adaptáciou pomôcť. Nezáleží na tom, či sa tu človek plánuje usadiť natrvalo alebo si kúpiť apartmán a prenajímať ho, aby sa mu investícia rýchlejšie vrátila“ dokončuje Viktor. 

 


Related articles

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.