MÁLAGA

MÁLAGA

Hlavné mesto Costa del Sol a provincie Málaga je andaluské mesto, ktoré je najjužnějším mestom v Evrópe.
Prečo sa presťahovať do Málagy? Málaga nie je iba bránou na Costa del Sol, ale je plná aj umenia a historických pamiatok.

Toto ošuntelé prístavné mesto prešlo v posledných 20 rokoch opatovným objavovaním. S otvorením muzea Pabla Picassa v roku 2003 (narodil sa v Málage) došlo k prílivu verejných peňazí vynaložených na kultúrnu expanziu. Od mestského pouličního umenia MAUS (Málaga Arte Urbano en el Soho) v Soho až po budovu nového Centre Pompidou v luxusném Muelle Uno Porto, je to pastva pre oči všade, kam se pozriete…

Potom je tu tradičná Málaga. Alcazaba- je maurská pevnosť navazujúca na starobylé hradby mesta. K dizpozícii je 15 pláží, všetky sú lemované Chiringuitos – tradičné plážové reštaurácie, kde se  griluje na piesku a olivovom dreve. Obyvatelia sú prezývaní   boquerones (ančovičky),kvoli množstvu ktoré jedia a je tu aj mnoho tapas barov, špecializovaných ultramarinos (tradičné obchody s potravinami) a sú tu aj  pouličné a kryté trhy, ktoré predávajú miestnu produkciu. Príjemné klíma po celý rok z Málagy robí skvelé mesto so zaujímavými akciami vonku v centre mesta. Budete mať skvelý zážitok, na to sa pripravte a užijete si aj super zábavu!!!

Obyvateľstvo

Na rozdiel od niektorých španielských miest sa Málaga v léte neukľudní,  má viac než 1mil. turistov ročne a mnoho z nich v období jún-august. Turisti možu očakávať šnúru mnohých večierkov, dobré jedlo a ďalšie super zážitky.

Nehnuteľnosti

S rýchlou generálnou opravou  mesta a oblasti Costa del Sol  prišli aj vyššie ceny bytov, hlavne  v centre Málagy. Našťastie existujú zaujímavé štvrte, kde stále nájdete cenovo dostupné bývanie a aj super holiday house nehnuteľnosti, ktoré možu byť vaše. Je to v porovnaní  cca.za polovičné ceny než u nás.

Verejné zariadenia

Málaga si vybudovala dobrú povesť  aj pre milovníkov nakupovania. Pešia zóna valle Larios má stovky medzinárodných obchodov na ulici, zatiaľ čo Muelle Uno má designové butiky. Málagská pobočka El Corte Inglés je plná španielskej  módy, domáceho tovaru  a dobrých supermarketov. Sú tu  krásne hotely,školy,  pošty, banky a ďalšie super zariadenia pre služby. Za zmientku stojí aj známy outlet u letiska Plaza de Mayor.

Doprava

Letisko Málaga má letecké spojenie do viac ako  60 zemí sveta. Z letiska sa možte dostať do mesta vlakom za 8 minút, autobusom alebo taxíkom.  Vlaková doprava Renfe  funguje perfektne a možete sa ňou dopraviť  prakticky všade. Málaga – Madrid je iba dve hodiny a 45 minút  cesty rýchlym vlakom AVE. Možete tiež využíť miestny vlak z Málagy do Fuengiroly a jazdia tu aj  autobusy i do centra mesta  a predmestia.

Školy

V Málage existuje mnoho možností pre deti školského veku, nájdete tu miestne španielské štátne školy v jednotlivých okresoch a aj  medzinárodné pozdĺž pobrežia + St Georges v centre mesta.


Nehnuteľnosti

Nevybrali ste si z ponuky na webovej stránke?

Kontaktujte nás a získajte prístup k tisícom ďalších nehnuteľností v našej databáze.